لوگو حسابدار برتر

خدمات حسابداری شامل چه مواردی می شود؟

خدمات حسابداری

خدمات حسابداری یک رویکرد جامع برای حل مسائل مربوط به حسابداری است. این خدمات به راه اندازی، بازیابی و نگهداری حساب ها، برون سپاری حسابداری، One-time accounting services و انواع دیگر خدمات تقسیم می شوند.

سازمان حسابداری مجموعه ای از اقدامات با هدف سازماندهی یک سیستم حسابداری برای یک شرکت در چارچوب قانون  است. لازم به ذکر است که خدمات حسابداری که بصورت حرفه ای انجام می شوند ماهیتی یکباره دارند و در آینده از بروز خطاهای سیستماتیک که بر فعالیت های مالی و اقتصادی شرکت تأثیر منفی می گذارند، جلوگیری می کنند.

هدف از انواع شرکت های خدمات مالی و حسابداری

در زیر به انواع شرکت های خدمات مالی و حسابداری می پردازیم:

 • برون سپاری حسابداری:

خدمات حسابداری کامل برای شرکت، از تنظیم اسناد اولیه تا ارائه گزارش حسابداری و مالیاتی به سازمان مالیاتی، اطلاعات آماری و وجوه خارج از بودجه را شامل می شود. خدمات برون سپاری حسابداری به شما این امکان را می دهد که در بودجه خود صرفه جویی کنید و نتایجی با کیفیت بالا در مورد پرونده های خود دریافت کنید.

 • خدمات حسابداری برای شرکت ها و دفاتر نمایندگی خارجی:

خدمات حسابداری بر اساس اسناد اولیه تهیه شده توسط کارمندان شرکت انجام می گیرد. این روش حسابداری توسط شرکت هایی با تعداد اسناد بالا انتخاب می شود. در این مورد، متخصصان شرکت خدمات مالی وظایف حسابدار ارشد را انجام می دهند و در عین حال کنترل عملیاتی را بر روی پرونده هایی که مدیریت آنها به کارکنان شرکت سپرده شده است، اعمال می کنند.

 • حسابداری فرآیند شناسایی و رفع نواقص در حسابداری:

در صورتی انجام می شود که در یک دوره معین شرکت ها (یا سازمان ها) سوابق حسابداری را نگهداری نکنند یا نتایج حسابرسی، تخلفات قابل توجهی را در حسابداری نشان دهد.

شرکت های حسابداری می توانند انواع مختلفی داشته باشند:

شرکت های تخصصی حسابداری:

مشتریان را قادر می سازند تا هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند، کیفیت گزارش دهی را بهبود بخشند و بر کسب و کار اصلی خود تمرکز کنند. این شرکت ها به شما امکان می دهند فرآیند حسابداری را به روشی بهینه پیکربندی کنید و به کارکردهای فناوری اطلاعات، تحویل و موارد دیگر دست یابید.

ثبات درآمد، انگیزه اصلی یک شرکت  برای افتتاح یک بخش حسابداری است. خدمات مالی چشم اندازی از تصویر کلی و تعیین درصد خطاها است و حسابداری بازتاب دقیق و مستمر کلیه عملیات تجاری یک شرکت است.

شرکت های حقوقی:

موسسات حقوقی درگیر در ثبت مشاغل یا هر فعالیت دیگری اغلب خدمات مرتبط مانند حسابداری را ارائه می دهند. شرکت های تازه افتتاح شده، کارآفرینان فردی، بلافاصله به موضوع حسابداری مالیاتی می پردازند و تعهد ارائه گزارش های فصلی را به شرکت های مورد نظر می دهند.

خدمات حسابداری شامل چه مواردی است؟

 • تهیه اسناد اولیه حسابداری (دستور پرداخت، اسناد نقدی، گزارش هزینه و غیره)
 • نگهداری سوابق جاری (از جمله حقوق و دستمزد و محاسبه مشارکت ها، دفتر خرید و دفتر فروش، اعمال مصالحه با طرف مقابل، سفارشات پرسنل)
 • تهیه و ارائه به موقع صورتهای مالی به مراجع خاص
 • انجام مصالحه با بازرسان مالیاتی و صندوق ها
 • توابع حسابداری خارجی

شرکت خدمات مالی

یک شرکت خدمات مالی و حسابداری چه خدمات بیشتری را می تواند ارایه  دهد؟

هر کسب و کاری با مجموعه ای کارآمد که هر کدام بخشی از اقدامات تجاری و اقتصادی را اداره میکنند، می توانند موثر و سودآور باشند. همچنین دستیابی به اهداف تجاری بدون استراتژی حسابداری مشخص و حسابدار برتر غیر ممکن است.

فقط متخصصان یک شرکت خدمات مالی بسیار ماهر می توانند  خواسته های شما را عملی کنند. همانطور که تجربه نشان داده است، همیشه در سازمان ها و شرکت ها سطح شایستگی کارکنان حسابداری به آنها اجازه می دهد تا به سرعت بتوانند جایگاه خود و شرکت هایشان را بالاتر ببرند. پس نیاز به بهینه سازی مدیریت حسابداری و هزینه های نگهداری آن وجود دارد اینجاست که برون سپاری های تخصصی به کمک شرکت ها می آیند.

ارایه خدمات حسابداری بیشتر شامل چه مواردی می شود؟

می توان گفت یک فهرست تقریبی از خدمات مرتبط حسابداری وجود دارد، اما ممکن است در هر شرکت کمی متفاوت باشد. اغلب این لیست شامل موارد زیر است:

 • مشاوره تخصصی با توصیه های کتبی از متخصصان
 • پشتیبانی از بانک مشتری، انجام عملکردهای خاص در سیستم (به عنوان مثال، دستورات پرداخت)
 • خدمات پیک (تحویل اسناد از دفتر مشتری به مقامات نظارتی و مشاوره اظهار نامه)
 • بررسی طرف مقابل بالقوه برای تعلق به شرکت های پوسته و ارزیابی خطرات تجاری و اعتباری همکاری احتمالی با او
 • تهیه اسناد برای انتقال شرکت مشتری به جریان اسناد الکترونیکی.
 • انتخاب بسته خدمات بانکی، مشاوره افتتاح حساب جاری
 • تهیه اسناد برای دریافت یارانه و وام
 • پشتیبانی از معاملات (عادی و پرخطر) با تجزیه و تحلیل دقیق قراردادها، توافقات، شرایط همکاری
 • پشتیبانی از فرآیند بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده، با در نظر گرفتن ویژگی های یک موقعیت خاص.
 • بررسی مجدد یا تجزیه و تحلیل خدمات حسابداری (این مورد شامل آن دسته از مدیرانی است که می خواهند مطمئن شوند که سوابق حسابداری آنها توسط کارکنان به درستی نگهداری می شود و هیچ تقلب یا سوء استفاده ای وجود ندارد).

چه زمانی به سایر خدمات حسابداری نیاز است؟

ممکن است دلایل مختلفی برای درخواست سایر خدمات حسابداری به یک شرکت حسابداری وجود داشته باشد و هر شرکت با توجه به نیاز های خود در هر بخش می تواند از این خدمات نیز بهره ببرد، همچنین این خدمات در غیاب موقت حسابدار در شرکت بسیار کارساز است:

چه زمانی به حسابدار نیاز هست

 • تا حدی کاهش حجم کار بخش حسابداری کارکنان
 • بهینه سازی یک حوزه حسابداری خاص
 • کاهش خطر دریافت جریمه به دلیل عدم انجام تعهدات مالیات دهندگان در ارائه اسناد گزارش دهی به مقامات نظارتی.
 •  سفارش سایر خدمات به شما امکان می دهد بسته خدمات اصلی مربوط به خدمات مالی و حسابداری را گسترش دهید. محیط مالی و تجاری مدرن به سرعت در حال تغییر است بر این اساس، ممکن است نیاز به استفاده از گزینه های جدید وجود داشته باشد. اصلا نیازی به تغییر پکیج اولیه که از نظر هزینه و کیفیت مناسب مشتری است، نیست.
 •  در دسترس بودن و استفاده از سایر خدمات مالی و حسابداری، حل مشکلات پیش بینی نشده و غیر استاندارد را به طور بالقوه با خطر کمتری مواجه می کند. همکاری با متخصصان به شما این امکان را می دهد که هر وضعیتی را بدون عبور از خط قانون حل کنید. بر این اساس خطر دریافت جریمه و مجازات های شدیدتر به حداقل می رسد.
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

جست و جو کنید!

آیا سوالات دیگری دارید؟

با کمال میل پاسخگو شما هستیم 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *